Bramy przemysłowe przeznaczone są przede wszystkim do zastosowania w obiektach przemysłowych oraz użyteczności publicznej, garażach zbiorczych, ale i budynkach mieszkalnych. Wykazują wyjątkową wytrzymałość, bezpieczeństwo, odporność na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne, trwałość oraz niezawodne, sprawne działanie. Często wyposażone są w dodatkowe udogodnienia, które wpływają na komfort ich użytkowania w różnych okolicznościach.
W tym artykule przedstawimy różne rodzaje bram przemysłowych, które cechują się odmiennym sposobem otwierania.
Bramy przemysłowe: segmentowe, rolowane, podwieszane
- Bramy przemysłowe segmentowe cieszą się obecnie sporym zainteresowaniem. Wyposażone są w sprawny układ napędowy, którego najważniejszym elementem jest siłownik odpowiadający za działanie bramy. Wykonane są z kilku lub kilkunastu segmentów (paneli). Zapewniają bardzo dobre zabezpieczenie obiektu zarówno przed czynnikami środowiskowymi, jak i ingerencją niepowołanych osób. W ofercie firmy Olbud można znaleźć przemysłowe bramy segmentowe wykonane z aluminium bądź stali. To rozwiązanie, oprócz funkcjonalności i wygody użytkowania, oferuje także sporą oszczędność miejsca, zarówno wewnątrz, jak i po zewnętrznej stronie budynku.
- Bramy przemysłowe rolowane składają się z trzech podstawowych elementów: wąskich paneli, prowadnic oraz kasety. Tworzą dość zwartą, modułową budowę i zapewniają dość uniwersalne zastosowanie. Najczęściej wykorzystywane są w magazynach, budynkach przemysłowych i gospodarczych oraz garażach. Często wybierane są również w miejscach, gdzie nie możliwości zastosowania innego typu bramy. W ofercie firmy Olbud można znaleźć bramy rolowane z bogatym wyposażeniem dodatkowym. Klienci mogą wybierać też spomiędzy różnych wzorów i kolorów. Wszystkie modele wyróżniają się też solidnym wykonaniem, funkcjonalnością i bezpieczeństwem.
- Bramy przemysłowe podwieszane przesuwne najczęściej znajdują zastosowanie w obiektach gospodarczych i produkcyjnych, chociaż niejednokrotnie bywają wybierane również do obiektów prywatnych. Mogą być montowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. W zależności od potrzeb mogą składać się z jednego lub dwóch skrzydeł. Są przeznaczone do obsługi ręcznej i nie przewidziano w nich możliwości instalacji rozwiązań automatycznych. Zapewniają jednak sprawne i niezawodne działanie.