• Bramy garażowelinia
  • Bramy przemysłowelinia
  • Drzwi zewnętrznelinia
  • Drzwi wewnętrznelinia
  • Oknalinia
  • Bramy garażowe segmentowelinia
  • Bramy garażowe uchylnelinia
  • Bramy przemysłowe segmentowelinia
  • Bramy przemysłowe roletowelinia
  • Drzwi zewnętrzne drewnianelinia
  • Drzwi zewnętrzne alum. boczne
strzałka nagłówek

Drzwi zewnętrzne alum. boczne

Coraz częściej w produkcji drzwi zewnętrznych wykorzystywane jest aluminium. Jest to metal, z którego tworzone są lekkie i trwałe konstrukcje stolarskie, o wielu pożądanych cechach. Zewnętrzne drzwi aluminiowe są bardzo odporne na warunki atmosferyczne i duże różnice temperatur. Do tego nawet po wielu latach użytkowania nie ulegają korozji i nie tracą swoich cech technicznych. Mimo niedużej masy są też wyjątkowo wytrzymałe, a przy zastosowaniu dobrych zabezpieczeń mogą być skutecznymi drzwiami antywłamaniowymi. Ponadto aluminium należy do metali łatwych w obróbce, dlatego wykonywane są z niego drzwi o rozmaitych, ciekawych wzorach.

Zewnętrzne drzwi aluminiowe produkuje polecana przez nas marka Wiśniowski. Dotychczasowym jej dziełem jest m.in. kolekcja aluminiowych drzwi bocznych, która uzupełnia ofertę bram garażowych lub też bram przemysłowych tej marki.

Drzwi boczne panelowe

Aluminiowe drzwi boczne Wiśniowski to produkty panelowe, które doskonale wpisują się w nowoczesne trendy architektury. To drzwi o prostych wzorach, jednak różnicuje je rozmaity układ paneli oraz dodatkowo stosowane przez producenta przeszklenia. Z ich kolekcji swobodnie można wybrać drzwi, które stanowić będą dobrany duet z bramą segmentową, rolowaną, podwieszaną lub uchylną. Bez znaczenia pozostaje fakt, czy będzie to brama garażowa czy też użyta na potrzeby przemysłu.

Cechy aluminiowych drzwi bocznych Wiśniowski

Wszystkie modele aluminiowych drzwi bocznych Wiśniowski są dostępne w wersji jedno lub dwuskrzydłowej. To drzwi malowane proszkowo, dlatego powierzchnie są dokładnie pokryte równomierną, cienką warstwą farby. Na całym obwodzie skrzydła i ościeżnicy drzwi te są uszczelnione uszczelkami przylgowymi. Również przy pomocy uszczelek i dodatkowo listew przyszybowych zamontowane jest wypełnienie. Drzwi z tej serii w standardzie wyposażone są w klamkę Jupiter oraz jeden zamek z wkładką.

Typy oferowanych drzwi bocznych

Wiśniowski stosuje w swoich drzwiach bocznych różne nowatorskie rozwiązania techniczne. Dlatego drzwi te mogą różnić się typem skrzydeł, które produkowane są z przegrodami termicznymi lub bez nich.

Wśród modeli z przegrodą termiczną można znaleźć skrzydła o głębokości 77, 70 i 60mm, wypełnione panelem stalowym i ocieplone pianką poliuretanową. Rama skrzydła i ościeżnicy w każdym z typów tych drzwi wykonane są z kształtowników aluminiowych.

Cieńsze, 45mm skrzydła należą do drzwi bez przegrody termicznej i są to drzwi wypełnione panelem stalowym lub dwoma typami paneli aluminiowych. Drzwi z ramą i wypełnieniem z aluminium to najlżejsze produkty na rynku.  

bramy przemyslowe
logo Odee CMS