• Bramy garażowelinia
 • Bramy przemysłowe Wiśniowskilinia
 • Drzwi zewnętrznelinia
 • Drzwi wewnętrznelinia
 • Oknalinia
 • Bramy garażowe segmentowelinia
 • Bramy garażowe uchylnelinia
 • Bramy przemysłowe segmentowelinia
 • Bramy przemysłowe roletowelinia

arrow

Okna WIŚNIOWSKI

left-galeria right-galeria

Okna stalowe zewnętrzne i wewnętrzne

 

Wiśniowski produkuje rewelacyjnej jakości okna stalowe oparte na profilach JANSEN lub FORSTER. Są to otwierane na różne sposoby lub stałe okna zewnętrzne oraz stalowe okna wewnętrzne wytwarzane w wielu wariantach, po które sięgnąć może zarówno prywatny użytkownik, jak i firmy np. z branży przemysłowej. Okna tej marki mogą być zastosowane w dowolnego rodzaju obiekcie, także jako funkcjonalne przeszklenia pomieszczeń. Co więcej wybór tych okien zezwala na bardzo dużą elastyczność związaną z ukształtowaniem otworów okiennych.

naglowek

Stalowe okna zewnętrzne JANSEN JANISOL

Seria JANSEN JANISOL to rodzaj stalowych okien zewnętrznych z przegrodą termiczną o głębokości 60mm, przez co produkt skutecznie zatrzymuje ciepło w budynku. Ościeżnice i skrzydła tych okien wykonane są z kształtowników stalowych łączonych spawami, a następnie szlifowanych, polerowanych i malowanych proszkowo na wybrany kolor z palety RAL lub RAL Mat Struktura. W efekcie tych zabiegów otrzymują Państwo precyzyjnie wykończone obramowanie okienne o estetycznym wyglądzie.

Wypełnienie skrzydła; może być w tym wypadku zespolona dwukomorowa szyba, ewentualnie wykonany z podwójnej blachy i izolacji panel. Producent daje tu też dużą dowolność w wyborze grubości zestawów szybowych. W oknach otwieranych grubość takiego zestawu może wynosić od 14 do 40 mm, natomiast w przypadku skrzydeł okien stałych górna granica grubości to 36mm.

W oknach stalowych JANSEN JANISPOL Wiśniowski stosuje okucia rozwierane lub uchylno-rozwierane, z opcją ręcznej regulacji docisku skrzydła do ościeżnicy. Wykonuje je również z praktyczną funkcją mikrorozszczelnienia, która zapewnia kontrolowany przepływ powierza. Natomiast na szczelność tych okien wpływają uszczelki przymykowe puszczone po całym obwodzie skrzydła i ościeżnicy.

 

naglowek

Stalowe okna zewnętrzne JANSEN ARTE

JANSEN ARTE to smuklejsza wersja profili okiennych z kolekcji JANSEN JANISOL, którą marka poleca właścicielom wieloletnich, postindustrialnych obiektów z nietypowymi rodzajami okien. Cieńsze, stalowe profile nadają konstrukcjom okiennym lekkości, która charakteryzowała okna w budynkach starego typu, np. spotykane w fabrykach z początków XX wieku. Mimo lekkiej konstrukcji, to nadal okna wytrzymałe i solidne, o świetnych właściwościach termoizolacyjnych. Wybierając ten typ okien mogą Państwo znacznie poprawić jakość ocieplenia budynku i zapobiec stratom ciepła w newralgicznych miejscach, do których należą otwory okienne.

Technicznie obie kolekcje zewnętrznych okien Wiśniowski różnią wykorzystane w ich produkcji profile stalowe oraz możliwa do uzyskania grubość zespołów szybowych. Modele z serii JANSEN ARTE zbudowane są z profili jednokomorowych, przez co zyskują charakteryzującą je smukłość. Węższy profil poniekąd wymusza zastosowanie zespołów szybowych o mniejszej grubości, która w tym wypadku zamyka się w przedziale od 17 do 31mm.

 

 

 

naglowek

Stalowe okna wewnętrzne FORSTER PRESTO

Marka Wiśniowski jest też producentem stalowych okien wewnętrznych, których budowa opiera się na profilach FORSTER PRESTO. Są to nowoczesne systemy okienne z najwyższej jakości kształtowników stalowych pozbawionych przegrody termicznej. Wysokość okna wykonanego w tym systemie może wynosić nawet do 4 metrów.

Również w tym systemie budowy okien kształtowniki łączone są spawami, które na dalszych etapach produkcji są szlifowane, polerowane i malowane proszkowo. Natomiast proponowane wypełnienia skrzydeł to szyby jednokomorowe lub bezpieczne szyby pojedyncze.

Producent poleca montaż okien FORSTER PRESTO w indywidualnym budownictwie, np. w charakterze przeszklonych ścianek działowych lub w fasadach obiektów.

 

naglowek

Stalowe okna wewnętrzne JANSEN ECONOMY 50

Produkując okna wewnętrzne polecana przez nas firma Wiśniowski korzysta m.in. z gotowych rozwiązań systemowych JANSEN ECONOMY 50. Okna w tych systemach przeznaczone są dla obiektów mieszkalnych i biurowych oraz budynków użyteczności publicznej, jednak z uwagi na brak przegrody termicznej warto rozważyć ich montaż w nieogrzewanych pomieszczeniach lub jako przeszklone ścianki działowe.

Wszystkie skrzydła i ościeżnice okien JANSEN ECONOMY 50 wykonane są z jednokomorowych profili stalowych połączonych trwałymi, precyzyjnie wykończonymi w procesie dalszej obróbki spawami. Wypełnienia skrzydeł to szyby w różnych wariantach, od bezpiecznych pojedynczych lub jednokomorowych, po szyby antywłamaniowe. Na estetyczną i funkcjonalną wartość okna wpływa też dobór akcesoriów – klamek, zawiasów i mechanizmów, które przesądzają o sposobie otwierania skrzydła.  

 

 

naglowek

Wyposażenie

strzalkanaglowek

Galeria zdjęć

naglowek-strzalka

Zobacz również z tej samej kolekcji

next prev
 • okna aluminiowe

 • okna stalowe

 • Okna PVC PRIMO

bramy przemyslowe
logo Odee CMS