• Bramy garażowedrzwi wewnętrzne gdańsk
  • Bramy przemysłowedrzwi wewnętrzne gdańsk
  • Drzwi zewnętrznedrzwi wewnętrzne gdańsk
  • Drzwi wewnętrznedrzwi wewnętrzne gdańsk
  • Oknadrzwi wewnętrzne gdańsk
naglowekrelaizacje

Jakie są rodzaje bram garażowych?

Brama garażowa powinna być solidna, trwała i funkcjonalna. Jest dominantą wizualną naszego garażu, dlatego dobrze, aby była przy tym reprezentacyjna. Wybór odpowiedniej bramy garażowej musi być podyktowany nie tylko upodobaniami estetycznymi, ale również możliwościami technicznymi i własnościami terenu. Sprawdźmy, jakie rodzaje bram garażowych dostępne są na rynku.

 

Bramy garażowe otwierane do wewnątrz

Do bram garażowych, które nadają się do małych przestrzeni zewnętrznych, należą bramy otwierane do wewnątrz – segmentowe i roletowe. Doskonale sprawdzą się na podjazdach, na których nie ma zbyt wiele miejsca lub w garażach, które wychodzą bezpośrednio na ulice. Segmentowe bramy garażowe to jedno z najpopularniejszych rozwiązań. Nazywa się je także sekcyjnymi, ponieważ zbudowane są z kilku jednakowych części, połączonych zawiasami. Segmenty mogą być pionowe lub poziomie, a ich rodzaj warunkuje kierunek otwierania się bramy. Segmenty chowają się kolejno, przesuwając po stalowych prowadnicach. Ze względu na swoją szczelność, bramy segmentowe dedykowane są budownictwu energooszczędnemu. Przystosowane są również do montażu w garażach o niestandardowym kształcie nadproża, np. w formie łuku.

 

Bramy roletowe nazywane są również żaluzjowymi, co dobrze oddaje specyfikę ich działania. Poziome listwy połączone są przegubowo i przesuwają się po prowadnicach bocznych, nawijając na kasetę, umieszczoną pod sufitem garażu. Wyposażone są w mechanizm sprężynowy. Zajmują jeszcze mniej miejsca niż bramy segmentowe, co pozytywnie wpływa na komfort ich eksploatacji. Standardowo wyposażone są w napęd elektryczny. Bramy roletowe również chronią garaż przed utratą ciepła.

 

Bramy garażowe otwierane na zewnątrz

Tradycyjnym typem bramy garażowej jest brama rozwieralna. Charakteryzuje się klasyczną stylistyką i przeznaczona jest dla dużych podjazdów. Wymaga znacznie więcej miejsca niż bramy segmentowe czy roletowe, ponieważ jej skrzydła otwierają się na boki. Osadzona jest w ościeżnicy, której boczne profile pełnią jednocześnie funkcję prowadnic. Trzeba mieć na uwadze, że nie w każdym typie bramy rozwieralnej można zamontować napęd elektryczny. Tradycyjne bramy rozwieralne to opcja ekonomiczna, cechująca się dużą niezawodnością. Wykonywane są ze stali ocynkowanej lub aluminium i dostępne w różnorodnych wariantach kolorystycznych.

 

Do bram garażowych, które wymagają nieco więcej miejsca, należą także bramy uchylne. Ich dolna część wysuwa się bowiem na zewnątrz garażu na około 1.5 metra. To jedno z najpopularniejszych rozwiązań dostępnych na rynku. Wpływ na to ma prostota konstrukcji i niezawodne rozwiązania mechaniczne. Przeznaczone są głównie dla garaży pojedynczych, ponieważ ich szerokość nie przekracza zazwyczaj 3 metrów.


drzwi przemysłowe drzwi garażowe

Skontaktuj się z nami

drzwi przemysłowe

Siedzia firmy:

PHU Olbud

ul. Starogardzka 40

83-010 Straszyn

NIP: 604 003 24 46

REGON: 220614393

   
drzwi wejściowe Gdańsk

Obsługa klienta:

Grzegorz Wierzba
tel. 58 351 29 40
tel. kom.: +48 575 054 595
g.wierzba@olbud.info

   
drzwi obustronne

Email

biuro@olbud.info

 

bramy przemyslowe
drzwi wewnętrzne gdańsk